HAKKIMIZDA

Mikro Metalurji kurulduğu 1988 yıllarında kumlama malzemeleri, makine,ekipman ve dökümhane katkı malzemeleri ile hammaddeleri konularında Türkiye’ de öncülük yapmış lider bir Türk firmasıdır.

1995 yılında yine alanında lider olacak bir adım atarak; metal yüzeylerin korozyona karşı çinko kaplaması, termal sprey yöntemlerinde kullanılan saf çinko tel ve Zamak üretimine ikinci şirket olarak Protek Metal Ltd. adı altında sektöre hizmet vermeye başlamıştır.

Firmamız metallerin korozyona karşı korunmasında her geçen gün önemi artan bir yöntem olan termal sprey konusunda; deneyimli mühendis, teknik eleman ve ekipmanla sektörde yerini almıştır.

Mikro Metalurji ürün portföyünde bulunan makine, ekipman ve malzemelerin tümü uluslar arası kalite norm ve standartlara sahiptir.

Yurt içinde ve yurt dışında bulunan müşterilerimize en uygun şartlarda temin edilmek üzere tüm malzemeler firmamız nezdinde yüksek stok seviyelerinde bulunmaktadır.

Tecrübeli ve uzman kadromuz ile firmamızca sunulan ürün ve ekipmanların uygulamaları konusunda müşterilerimizle gerçekleştirdiğimiz rutin ziyaretlerle teknik destek ve bilgilendirme ile yedek parça gereksimlerini karşılıyoruz.

Müşterilerimizin (iş ortaklarımızın) sürdürülebilirlik, farkındalık ve iyileştirme politikalarına destek olmak amacıyla yurt içi ve yurt dışı sektörel yenilikleri, yayınları kazandırmayı görev bilip; en kaliteli, güvenilir ve ekonomik çözümler sunmaktadır.